Yatırım Finansman’dan geleceğin yatırımcılarına destek

Yatırım Finansman’ın ana sponsoru olduğu, Boğaziçi Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Kulübü’nün üniversite öğrencilerinin katılımıyla düzenlediği Türkiye’nin en kapsamlı Sanal Yatırım Yarışması Investimate sonuçlandı.

Bu yıl 9.su düzenlenen ve üniversite öğrencilerinin büyük ilgisini çeken, Türkiye’nin en büyük sanal yatırım yarışması Investimate’de yarışmacılar, 6 hafta boyunca Borsa İstanbul’dan alınan anlık verileri kullanarak hisse senedi, VIOP, varant gibi çeşitli işlemler yoluyla sanal 100.000 TL’lerini artırmaya çalıştı. 

6 hafta sonunda bakiyesini en çok artıran 50 kişinin yazdığı strateji raporlarının Yatırım Finansman Genel Müdürü Eralp Arslankurt’un da aralarında yer aldığı jüri tarafından değerlendirilmesi sonucunda finale 8 kişi kaldı. 

Yatırım Finansman Genel Müdürü Eralp Arslankurt açılış konuşmasında finansal okuryazarlığın öneminden bahsederek ‘Sizlere ikinci kez ev sahipliği yapmak ve gençlerle bir arada olmak, ülkemizde finansal okuryazarlığın gelişimi için çok ciddi yatırımlar yapan kurumumuz için önemli bir gurur kaynağı. Investimate gibi etkinliklerin, üniversite öğrencilerinin profesyonelliğe adımında önemli bir rol oynadığına inanıyorum. Gelecekteki finansal yolculuğunuzda başarılı olacağınıza yürekten inanıyorum.’ şeklinde konuştu.

Geleceğin yatırımcılarına kendilerini deneme ve geliştirme imkânı vermek ve lisans ve lisansüstü öğrencileri arasında finansal okuryazarlığı artırmak amacıyla düzenlenen Investimate’de final sunumları sonucunda ilk üçe giren finalistler Yatırım Finansman ev sahipliğinde düzenlenen bir törenle açıklandı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x