Bakan Bayraktar, ‘Oyun değiştirici etkisi olabilecek kadar ehemmiyetli’ diyerek açıkladı: Dünya klasmanında ilk 5’e sokacak

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, çeşitli ziyaretlerde bulunmak üzere Eskişehir’e geldi. Eskişehir Valiliği önünde Vali Hüseyin Aksoy’un yanı sıra AK Parti Eskişehir milletvekilleri Ayşen Gürcan ve Fatih Dönmez tarafından karşılanan Bakan Bayraktar, Vali Aksoy’u makamında ziyaret etti. Ardından Eskişehir Sanayi Odası’na geçen Bakan Bayraktar, iş insanlarıyla bir araya geldi. İki Eylül Caddesi’nde esnafları dolaşarak sohbet eden Bakan Bayraktar, AK Parti İl Başkanlığı’na gitti. Parti girişinde milletvekillerinin yanı sıra partililerce karşılanan Bakan Bayraktar, AK Parti’nin Eskişehir Büyükşehir Belediye başkan adayı Nebi Hatipoğlu ve diğer adaylara destek istedi.

Eskişehir’de değişim ve dönüşüm heyecanı olduğunu ziyaretleri sırasında fark ettiğini kaydeden Bakan Bayraktar, “İnsanların artık bu sefer, inşallah bu makus talihi Eskişehir’de kıracağımızla alakalı beklentileri var, düşünceleri var. Ben bunun bu sefer gerçek olacağına yürekten inanıyorum. İnşallah hepinizin gayretiyle, hepimizin çalışmasıyla bunu gerçeğe dönüştüreceğiz. Eskişehir’in hak ettiği belediyeciliği, Eskişehir halkının hak ettiği hizmetleri Nebi Bey’in başkanlığında, ilçe başkanlarımızın gayretleriyle yerine getireceğiz. Buna yürekten inanıyorum. Kendisini bu anlamda muvaffakiyetler diliyorum” dedi.

NADİR TOPRAK ELEMENTLERİ KEŞFİ

Eskişehir’in Beylikova ilçesinde keşfedilen nadir toprak elementlerinin kendileri için çok önemli olduğunu anlatan Bakan Bayraktar, “Çok müstesna bir şehir. Enerji ve maden açısından merkez şehirlerden bir tanesi. Çok önemli maden kaynaklarımız burada. Çok önemli maden işletmelerimiz burada. Buranın istihdamına çok önemli katkıda bulunuyor bu işletmeler. Ama onun ötesinde geleceğe dönük olarak da Beylikova’daki keşfettiğimiz nadir toprak elementleri, o madenin inşallah üretime başlaması önümüzdeki süreçte yapacağımız yatırımlarla istihdama ve Eskişehir’e çok büyük katkısı olacak. Ama inanın Türkiye için oyun değiştirici etkisi olabilecek kadar ehemmiyetli bir faaliyet olacak. Bütün dünyanın gözünü çevirdiği, bütün dünyada herkesin sorduğu Beylikova’daki nadir toprak elementleri madeni, Türkiye’yi de açıkçası dünya klasmanında ilk 5’e sokacak faaliyetlerden, çalışmalardan bir tanesi. Dolayısıyla aynı zamanda Eskişehir, enerjinin de madenin de merkezi diyebiliriz. Dolayısıyla biz burada zaten hepinizin malumu Kırka’da yıllardır devam eden bor üretimi ile dünyada en yüksek bor rezervlerine sahip olan ülke olarak, dünya piyasalarında en yüksek pazar payına sahip olarak, borda gerçekleştirdiğimiz devrimi ve borda gerçekleştirdiğimiz başarıyı inşallah nadir toprak elementlerine taşıyacağız” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x